Işıktepeosb Mah. Turkuaz Cd. No:40 Nilüfer / BURSA

Hakkımızda

single-09

Rekor

Hakkımızda

Rekor Dokumacılık SAN VE TİC. A.Ş. 1946 yılında kurulmuş olup, Türkiye’nin en gelişmiş ve en modern tesisleriyle başta kadife, döşemelik, perdelik ve tül olmak üzere her türlü dekorasyona yönelik kumaş dokuma sektöründe değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Modern teknoloji ve entegre tesislerinin büyüklüğünden dolayı 35.000 m²’lik Rekor 1’e ilave olarak, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 70.000 m²’si kapalı, toplam 100.000 m²’lik Rekor 2 de 2003 yılından beri faaliyette bulunmaktadır. 

İlk tekstil üreticilerinden biri olan Rekor Dokumacılık; 76 yıllık tecrübesi, tüm faaliyetlerinde kullandığı ileri teknoloji ve eğitimli genç dinamik kadrosu ile yılda 10.000.000 metre kumaş üretebilmektedir. Kendi bünyesinde yıllık 3000 ton şönil ve fantezi iplik üretimi, armürlü ve jakarlı dokuma, iplik ve kumaş boyama prosesleri ve tüm apre işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca; iplik, dokuma, boya, apre ve dijital baskı proseslerinin her aşamasında kendi laboratuvarlarında her türlü analizi yapabilmektedir. Tüm işlemlerini bir çatı altında toplayan Rekor, rekabeti bir adım öne taşıyarak zamanında, kaliteli, güvenilir ve üstün hizmet kalitesiyle bilinmektedir.

Son teknoloji ile donatılmış Ar-Ge, tasarım bölümleri ve bilgisayar destekli sistemlerin kullanılmasıyla sürekli değişen dünya trendlerini takip ederek kalite, desen ve renk kombinasyonlarında çeşitlilik yaratılması, müşterilerine bedelsiz desen yapma hizmeti vermesi, herkese uygun fiyat ve geniş kalite yelpazesi sunabilmesi, konusunda eğitimli ve profesyonel olan kadro ile müşteri isteklerinin en kısa sürede değerlendirilmesi, Rekor ‘un tercih edilme nedenlerindendir.

Firma potansiyelini iyi değerlendirerek, her zamankinden daha rekabetçi ve sürekli değişen bir pazara uyum sağlayarak, esneklik ve üretimini arttıran dinamik bir sistem içinde olan Rekor ürünleri, hem yerli pazarda satılmakta olup hem de dünya çapında 50 ülkeyi aşkın uluslararası pazara ihraç edilmektedir. Rekor ‘un klasik, lüks ve modern tasarımları içeren kendine özgü geniş koleksiyonuna Türkiye’de; İstanbul, Bursa, İnegöl, Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’da bulunan kendine ait toplam 7 mağazasından ulaşmak mümkündür.

76 yıldır müşterilerine hizmet veren Rekor ‘un çalışma kültürü, karşılıklı güven ve güçlü ilişkiler üzerine inşa edilmiştir. Yenilikçi bir anlayış ile en yüksek kalite döşemelik, perde ve tül üretimi yapmasının yanı sıra, en üstün hizmet kalitesi sunması da şirketin çalışma felsefesi olarak benimsenmiştir. Rekor, bugün güçlü kökleri ile insana yatırım yapan, çevreye duyarlı ve ülke ekonomisine katkıda bulunan büyük bir aile olmuştur. Geleceğe emin adımlarla yürüyen Rekor, nesiller boyunca devam etmiş uzmanlığı ve tecrübeli kadrosu ile günümüzde de yaşam tarzlarında fark yaratan bir marka olmayı sürdürmektedir.