Işıktepeosb Mah. Turkuaz Cd. No:40 Nilüfer / BURSA

Fabrika

Rekor Dokuma

Müşteri memnuniyeti, yenilikçilik ve tasarımı ilke edinmiş bir şirket olarak; iplik üretiminden dokumaya, boyamadan apreye, baskıdan kartela üretimine kadar tüm süreçleri bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Bu şekilde, daha tasarım odaklı, inovatif, kontrollü ve hızlı işleyen fabrikamız editörler, toptancılar, son kullanıcılar, mobilya üreticileri ve kontrat yapan firmaların tercihi haline gelmiştir. Rekor ’da satışa sunulan her ürün A’dan Z’ye Rekor ürünüdür ve bu da bizim için bir gurur kaynağıdır. Yenilikçiliği ilke edindiğimiz için, yeni yatırımlarımızla oluşturulmuş son teknolojilerimiz ile birlikte, daha az enerji ve minimum su tüketimi ile yürüyüş gösteren bir firma olmaktan dolayı gururluyuz.

bg-image

İplik

2.500 TON/YIL kapasiteli iplik üretim tesisimizde şönil, fantezi iplik, büküm ve iplik boyama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Şönil olarak akrilik, viskon ve polyester liflerinden oluşan ipliklerimizi üretirken, fantezi olarak da 500 TON/YIL üretim yapmaktayız. Yeniliğe verdiğimiz büyük önemden dolayı koleksiyonumuzda yeni iplikler deneyip müşterilerimizin isteği doğrultusunda ürünler üretmekteyiz.  Güvenilir firmalardan toptan temin ettiğimiz ipliklerimizi üstün kalite standardını yakalamak için 1000 tonda stok bulundurmaya dikkat ediyoruz.

bg-image

Desen

Desen ve kreasyonlara inanan bir fabrikayız. Ev tekstiline uygun, kreatif, inovatif, estetik ve kaliteli ürünler üretirken bir yandan da çevreye duyarlılığını da göz önünde bulundurarak üretim yapıyoruz. Kendi bünyemizdeki desen bölümümüzde desencilerimiz, tekstil mühendislerimiz ve Ar-Ge grubumuzla müşterilerimize en uygun desenleri sunmaktayız.

bg-image

Dokuma

Nesiller boyudur dokumacılık yapıyoruz ve yaptığımız işi çok seviyoruz. 10.000.000 MT/YIL dokuma kapasiteli fabrikamızda armür ve jakar dokumalarımız mevcuttur. Dar (140cm) ve geniş en (280cm-320cm) ürettiğimiz düz ve jakarlı ürünlerimizi son teknoloji ürünü olan makine parkurumuzda üretmekteyiz. Dünyada ilk ve tek olan 3mt dokuma kadifemizle de bu sektörde lider olmaya devam etmekteyiz.

bg-image

Kumaş Boyahane

Bünyemizde bulunan boyahanemiz ile hem regüle hem de müşterilerimize özel tüm renklendirme çalışmalarımızı büyük bir titizlik ile yapmaktayız. 1.000 TON/YIL kapasiteli top boya parkurumuzda 30 seneyi aşkın tecrübemizle ve renkleri birebir tutturabilme kabiliyetimizle alanında lider bir firmayız.

bg-image

İplik Boyahane

Müşterilerimizin iplik konusunda da isteklerine cevap verebilmek için, iplik boyama işlemlerimizi kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. . 800 TON/YIL kapasiteli iplik boyama parkurumuzda da renklere mütemadiyen büyük bir özen gösterir ve kusursuz boyama yaparız. Bunlara ek olarak, 2 kg kapasiteli, numune iplik boyama makinemizde de müşteri istekleri doğrultusunda özel renk çalışıp müşterilerimize daha iyi hizmet vermekteyiz.

bg-image

Dijital Baskı

Hem 140cm’de hem de 300cm’de olan 500.000 MT/YIL dijital baskı kapasitemizle değerli müşterilerimize her türlü baskı imkanını sunmaktayız. İster kendi koleksiyonumuzdan isterse de müşterimizin kendi koleksiyonundan olsun, baskı yapmamızı talep ettikleri desenleri özenle üretip beğenilerine sunup, en iyi hizmeti sağlamaktayız.

bg-image

Apre

Son teknoloji ürünü olan 10.000.000 MT/YIL kapasiteli apre parkurumuzda 140cm’den 320cm’e kadar tüm apre işlemlerini yapmaktayız. Kesme, tarama, çektirmeli apre ve biancalani işlemleri de bunlara dahildir. Yüksek teknoloji ürünü olan, hem fulardan hem de arka sıvamadan olan güç tutuşurluk aprelerimiz; ve yağ, kir ve su itici olan nano apremizde her kumaşımıza uygulanabilmektedir. Müşterilerimizin tercihlerine göre anti mikrobik, toz tutmayan, sinek önleyici özellikli veya farklı türde güzel kokuları uyguladığımız apreler de mevcuttur.

bg-image

Laboratuvar ve Testler

Her daim yüksek kalite standartlarını benimsediğimiz fabrikamızda bulunan son teknoloji test cihazlarımız ile iplik ve kumaşlarımızın testlerini düzenli olarak yapmaktayız ve bu test sonuçlarına istinaden devamlı olarak ileriye yönelik iyileştirme yapmaktayız.

bg-image

Kalite kontrol

10.000.000 MT/YIL kapasite ve yüksek standartlarda yaptığımız, dünya standartlarına uygun kalite kontrol sürecimizde ayrıca müşterilerimizden gelen özel istekleri de göz önünde bulundurarak müşteri memnuniyetini bir kez daha ilke edinmekteyiz. Özenli kalite kontrol ekibimizle beraber aynı kalite, renk ve apre işlemleri ile ilk üretimden seneler sonra dahi aynı standardı Rekor güvencesiyle yakalamaktayız.

bg-image

Kartela

Özenli hizmet veren fabrikamızda kartela bölümünde, hem Rekor ’un yeni koleksiyonları, kendi mağazalarımız, fuarlar ve showroomumuz için hem de müşterilerimizin kartela istekleri doğrultusunda hizmet verilmektedir. Seri üretim yapan kartela departmanımızda müşterilerimizin bizden istediği kartela desteğini sağlamaktayız.

bg-image

Lojistik

Tüm aşamalardan onay alarak geçen kumaşlarımız artık sevkiyata uygun olduğunda özenle paketlenmekte ve sevk depomuza alınmaktadır. Özellikle özen gösterilmesi gereken kadifelerimiz özel kutularda veya silindirlerde havada durarak sevk edilmektedir. Tüm özellikler düşünülerek üretilen kumaşlarımız en özenli, hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde dünyanın dört bir yanına sevk edilmektedir.